Azért készítünk WordPress weboldalt, hogy a leendő vásárlóink, partnereink megismerjenek minket és kérdés esetén fel tudják velünk venni a kapcsolatot. Ehhez valamilyen kapcsolati űrlapot el kell helyezni a weboldalon. Vannak olyan sablonok, ahol ez alapvetően integrálva van, lásd ennek az oldalnak a designja. Ha nincs akkor valamilyen bővítmény segítségével kell hozzáadni. Én Contact Form 7 bővítmény szoktam használni.
Telepítés
A szokásos módon telepítjük az alkalmazást.
Beállítások
Kapcsolatok fül / Kapcsolati űrlapok: a már elkészített űrlapok listája. Ezen a felületen szerkeszthetjük, törölhetjük és hozhatjuk létre az űrlapokat.
Kapcsolati fül / Új űrlap létrehozása: új űrlap létrehozása.
A nyelvválasztáson kívül az egyes űrlapoknál megváltoztathatjuk a válaszüzenetet és a hibaüzeneteket.
Új űrlap szerkesztő felület:
- fent: űrlap neve – ez fog megjelenni a listában, csak az azonosítást szolgálja
- balra lent: űrlap HTML kódja – itt formázható az űrlap
Az űrlapra felhelyezhetünk szövegmezőt, Email cím mezőt, URL mezőt, Telefonszám mezőt, Lenyíló listát, Jelölő dobozokat, Rádiógombokat és még sok hasznos mezőt. Ezeket a jobb oldalt lenn található szerkesztőben hozhatjuk létre:
- A lenyíló menüből kiválasztjuk a számunkra megfelelő mezőt
- Bejelöljük, hogy kötelező vagy sem
- Elnevezzük a későbbi azonosítások miatt
- Opcionálisan megadhatunk css id-t vagy class-t
- Mezőtől függő beállítások következnek
- Beállíthatunk alapértelmezett értéket
- Megjelenik a két shortcode: a megjelenítéshez és a válasz levelekhez
Válaszlevelek
Két válaszlevelet tudunk kiküldeni. Általában az egyiket saját magunknak állítjuk be, míg a másikat az ügyfélnek visszajelzés céljából. A következő adatokat meg kell adni:
- Címzett: kinek küldjük a válaszlevelet
- Feladó: ki küldi a válasz levelet, itt használhatók a shortcode-ok
- Tárgy: a levél tárgy, itt használhatók a shortcode-ok
- További fejléc: a levél fejlécének kiegészítésére szolgáló mező, itt használhatók a shortcode-ok
A jobb oldalon a levél törzse látható. Itt egyszerű szöveges üzenetet adhatunk meg úgy, hogy a shortcode-ok itt is megjelennek. Az itt kialakított struktúra alapján a válaszleveleket azonnal küldi a rendszer, ha a kapcsolati formot használta valaki.
Használat
Ha elkészítettük a kapcsolati űrlapunkat, akkor térjünk vissza a lista nézetbe és az űrlapunk mellől másoljuk ki a beágyazáshoz szükséges shortcode-ot pl .[contact-form-7 id=”519″ title=”Kapcsolati űrlap 1″] és illesszük be egy bejegyzésbe vagy oldalba.
A képen jól látszik, ha helyesen illesztettük be a shortcode-ot, akkor az űrlap meg fog jelenni a bejegyzésbe vagy oldalon. Ha a kötelezően kitöltendő mezőbe nem megfelelő formátum kerül vagy üresen marad, akkor a bővítmény hibaüzenet formájában jelzi. A sikeres küldésről is ad visszajelzést.
0 hozzászólás